Adana Havuz, havuz sektöründe lider olan ve tüm projelerinin bitiminde görenleri hayran bırakıp yeni projeler almasına sebep olan başarılı Adana Havuz müşterilerini yaptığı işlerle hayran bırakmaya devam etmektedir.

Havuz yapımında kullanılan malzemelerin kalitesine, uygunluğuna ve projelendirme safhasında mükemmel mühendisliğe önem veren bir Havuz Firmasıdır. Ev Havuzu, Bahçe Havuzu, Villa, Oyun Parkı, Gezi Parkı Havuzları yapmakta olan firma aynı zamanda olimpik yüzme havuzu, havuzları yapmaktadır.

Adana Havuz Sauna

Havuz Nedir?

Su biriktirmek, yüzmek, çevreyi güzelleştirmek gibi amaçlarla altı ve yanları mermer olan, beton ve benzeri gereçlerden yapılarak içine su doldurulan, genellikle üstü açık yerdir.

Havuz Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok insanın yaşam alanlarında havuzların nasıl yapıldığını herkes merak etmektedir. Havuz Nasıl Yapılır merak ediyorsanız kısaca anlatmaya çalışacağız. İster bahçe, isterseniz de farklı yaşam alanlarına yüzme havuzu yaptırmak için bir alana sahip olmak yeterli olacaktır. Hem eğlence, hem spor, hem de görsel amaçlı olarak kullanılan havuzlar görselliği ile çevreye ferahlık vermektedir . Suyun insana verdiği rahatlama hissi ve mavi rengin insanda yarattığı huzuru artık herkes evlerinde, özellikle bahçelerinde, yaşam alanlarında görmek istiyor.

Havuz yapımı çok dikkat gerektiren mühendislik isteyen bir işlemdir. Sahip olunan boş alana ve istenilen havuzun boyutuna karar verildikten sonra zeminin hazırlanması, betonarmenin sağlam dökülmesi, havuz astarının dikkatlice kaplanması ve çevre dekorasyonunun tamamlanmasıyla bir havuza sahip olunabilir. Havuz nasıl yapılır soruna en kısa açık anlatım bu şekilde olabilir.

Adana Dekoratif Havuz Yapımı

Zemin Hazırlanması

Bir havuza sahip olmak için ihtiyacınız olan havuzun yapılacağı alan olacaktır. Özellikle bahçenize bir havuz yaptırmak istiyorsanız öncelikli olarak alanınızın büyüklüğüne göre bir havuz planı oluşturulmalıdır. Sonrasında yapılması gereken işlem havuzun yapılacağı zeminin hazırlanması olacaktır. Havuz Zemin Hazırlanması başlangıcında bir zemin belirleniyor ve bu zeminin işinde havuz yapımında profesyonel kişiler tarafından kazılacak alan belirlenip kazı işlemi başlatılıyor. Zemin kazma işlemi yapılması planlanan havuzun büyüklüğüne göre gerekli makineler yardımıyla yapılabilmektedir.

Kazı işlemi bittikten hemen sonra alanın rutuşlanması yapılıyor. Bunun için kullanılan birçok alet mevcut. El ile kontrol edilebilen bir silindir yardımıyla zeminin düzeltilmesi işlemi beton dökümünden önce yapılması gerekmektedir. Beton dökmeden önce zeminin düz ve istenilen ölçülerde olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Düzleştirme işleminin ardından zemine beton dökme işlemine geçiliyor. Beton dökme işlemi sırasında aynı zamanda havuz alanının kenar ve köşelerine izolasyon sağlaması amacıyla esnek plakalar yerleştiriliyor Havuzun zemin hazırlanması işlemi oldukça incelik isteyen bir iş olduğundan ince hesaplamalar yapılarak zemin kontrol ediliyor.

Zemine beton dökme işlemi sırasında gerekli olan su, gider ve elektrik aksamları da alt yapı çalışmaları ile tamamlanıyor. Havuz Nasıl Yapılır sonrasında betonun tam oturması ve çatlak olmaması için zemin suyla ıslatılarak bekleniyor.

Kalite Kontrol Süreci

Beton dökme işleminin ardından sıra havuz astar atımına geliyor. Havuz astarı olarak bilinen kaplama malzemesi havuzun kaplanmasını ve havuza istenilen rengi vermeye yaramaktadır. Bu kaplama malzemesi Havuz Nasıl Yapılır maliyetini düşüren, basit gibi görünen ama havuza renk veren, havuz suyunun içeride kalmasına yarayan vinil bir malzeme olmaktadır

Havuzun kaplaması bittikten sonra kalite kontrol süreci başlıyor. Bu noktada havuzun içi su ile doldurulur ve herhangi bir sızıntı söz konusu olup olmadığı kontrol edilir. Tabi ki sabırsızlanan ev sakinleri bu noktada havuzu hemen kullanamazlar, fakat tüm kontrol işlemlerinin bitmesinin beklenmesi her zaman daha sağlıklı olacağını mühendisler söylemektedir.

Mükemmel ve daha kullanışlı bir havuz elde etmek için havuzun etrafını çevreleyecek olan malzemenin suya ve güneşe dayanıklı olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Çevre düzenlemesi bir havuzun olmazsa olmazıdır. Bu aşamada havuzun çevresi suya dayanıklı rabıtalar ile havuzun etrafı deck kaplanması gerekmektedir.

Havuzun etrafı da suya dayanıklı rabıtalar ile kaplandıktan sonra artık her şey sizin zevkinize ve tarzınıza kalmış şekilde dekore edilebilecek konuma gelmiş olması gerekiyor. Sırada havuzunuzun etrafını çevreleyecek dekor malzemelerin seçimi olacaktır. Özellikle açık alanda kullanacağınız havuzların dekor malzemeleri için suya ve güneşe dayanıklı malzemelerden oluşan dekor ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

Havuz ve Sauna ile İlgili Linklerimize Göz Atın

(6) Yorumlar

 1. Behçet Bey Bahçesine Dekoratif Havuz Yaptırdı says:

  Firma olarak baktığımızda bir firmaya ünvanına yakışmıyor bence profesyonelliğin ötesinde bir firma harika oldu bahçem sayeniz de gerçekten çok teşekkür ediyorum. İşlerinizin devamını en güzel temennilerimle diliyorum arkadaşlar.
  Behçet Erkanlar

  1. says:

   Firmamız adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Tavsiyeleriniz ve övgüleriniz için çok teşekkür ediyoruz.

 2. Asal Otel Dekoratif Havuz ve Sauna Yaptıran Müşterimiz says:

  Ben Asal Otel sahibi olarak yaptığınız sauna ve otel içi küçük ama şahane olan dekoratif havuzunuzu çok beğendim ve işinizden çok memnun kaldım. Sizleri herkese tavsiye edeceğimden emin olabilirsiniz. Saygılar

  1. says:

   Firmamız adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Tavsiyeleriniz ve övgüleriniz için çok teşekkür ediyoruz.

 3. Temelkaya İnşaat says:

  Öncelikle size daha şahane yorum atmak ve tavi,sye övgüleri yazmak isterdim ama şuanlık tavsiye edebiliyorum yolculukta olduğumndan. Gerçekten harika iş çıkardınız arkadaşlar. Başka çalışmalarımızda olacak umarım. Herkese tavsiye edeceğim bir yapı dekorasyon firmasınıdır.

  1. says:

   Firmamız adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Tavsiyeleriniz ve övgüleriniz için çok teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın!