Olimpik Yüzme Havuzu kapalı yüzme havuzu olarak bilinmektedir. Genel olarak spor aktiviteleri amacıyla yapılmakta ve yüzme öğretileri ve akademik yüzme şampiyonalarında favori bir havuz çeşididir. Dünyanın ilk kapalı yüzme havuzu İngiltere‘de 1862 yılında inşa edilmiştir. Yarışlar esnasında, 10 kulvara sahip bu havuzların kenarlardaki iki kulvarı kullanılmaz. Olimpik havuzlar kısa kulvar ve uzun kulvar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Olimpik yüzme havuzları Dünya Olimpik Yüzme Havuzları standartlarında yapılmakta ve kullanılan materyaller standart koşulların altında olmamalıdır.

Olimpik Yüzme Havuzları

Olimpik Havuzların Su kapasitesi diğer havuzlara nazaran daha büyük hacimli oldukları için bu havuzların yapımında mühendislerin ve kalite kontrol mühendislerinin kesinlikle projede olması gerekmektedir. Genel olarak devlet ve spor tesisleri tarafından yaptırılan bu havuzlar maliyetli ve iş gücünün çok yüksek olduğu projelerdir.

Olimpik Yüzme Havuzu yapımında firmamız tecrübeli ve tüm standartlara uygun projelendirme esaslarına uygun malzeme ve ekipman bulundurmaktadır. Aynı zamanda mühendisleri ve uzman kadrosuyla Profesyonel hizmet veremeye uygun bir firmayız.

Olimpik Spor Tesisleri

Akademik Spor Tesisleri ve Devlet ihaleleri ile ilgili teklifler hazırlayarak projelerde yer almaktayız. Firma olarak Türkiye’nin her yerine Olimpik havuzları inşa edebilir ve bu tür projelerde anahtar teslimi işler bitirmekteyiz.

Olimpik Havuzların yanı sıra diğer havuz çeşitlerinde profesyonel olduğumuzu hatırlatır siz kıymetli müşterilerimize ve proje sahiplerine hizmet vermeye hazır olduğumuzu bilgilerinize arz ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın!